תאורת אווירה

חלק נכבד מתכנון חדש של בית הינו תאורת הפנים ,משום שבכל חלל בו נחפוץ (חלל הבית, חנות, המשרד ועוד) אחת ההשפעות לגבי איך יצא התוצר הסופי של חלל זה הינה השימוש הנכון בתאורה.

בחירה נכונה של תאורת פנים לחלל הינה בחירה מכרעת וקובעת את אופיו של המקום. ישנם כל מיני סוגים שונים של תאורות פנים וצורת שימוש בהם , לדוגמא : ישנה תאורה חלשה אשר תשרה על החלל בה היא נמצאת אווירה נעימה, רכה ואף מסתורית –תאורה מסוג זה תתאים בדרך כלל לתצוגת חדרי הורים וסלון , ברים, מסעדות וכד' .

לעומת זאת ישנה תאורה חזקה ,שבה ישנו שימוש בגופי תאורה המפיצים אור חזק המתאימים לחדרי עבודה , תצוגות , חדרי כושר, משרדים ועוד.

תאורת פנים הינה גורם מכריעה על אווירת החלל בה היא תוצב ולכן יש להבין את צורכי החלל בו אנו משתמשים , את צורכי האנשים המאיישים את החלל , ואת רצון המעצב ואת חזונו בקשר לחלל זה ותאורת הפנים שבו ,יש לקחת בחשבון שלא תמיד מה שיפה הוא גם נכון ,ועליכם לוודא כי תאורת הפנים מתאימה לחלל הרצוי.

כיום ישנו שפע ומבחר גדולים של גופי תאורה המשמשים לתאורת פנים ולכן אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לאולם תצוגה LIGHT HOUSE  תאורה ולהתרשם ממבחר סוגי התאורה ופתרונות התאורה

לתאורה תפקיד חושב ומרכזי בעיצוב החלל, לכן יש להתשמש בשיטות ויישמים מקצועיים של תכנון ועיצוב תאורה. לתאורה תפקיד מרכזי ביצירת תחושת נוחות ופונקציונאליות בחלל אותו רוצים להאיר.

תפקידה של התאורה להפיק את המיטב מהאובייקטים המוארים ולהשרות אווירה נעימה ורגועה לדייר הבית.

בבחירת גופי תאורה לבית חשוב לשים לב להיבטים הטכניים של גוף התאורה, למיקומו בחלל ולתפקידו, להספק, לזווית, לטמפרטורת הצבע ומסירת צבע האור שלו.

חשוב לתכנן ולבחור את הגופים כבר בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט.

לקבלת מענה נכון של תאורה יש להשתמש במספר קבוצות הדלקה ושימוש בכמה מקורות אור בעלי אופי הארה שונה ובמיקום שונה.

יש להתקין תאורה כללית להוסיף עוד אלמנטים של תאורה ממוקדת לתמונה/פסל, תאורת משטח עבודה, תאורת הכוונה במסדרון ועוד

טיפים ועצות:

  • הסלון הוא אחד החדרים החשובים בבית, המקום בו מבלים יחד זמן איכות. בחלל זה יש לשלב מספר גופי תאורה שונים בזויות אור שונות ובמקומות שונים על מנת לקבל הארה נכונה ומעניינת. יש להגדיר מראש את האזורים השונים אותם נרצה להאיר ולהחליט איזו תאורה תתאים לכל אזור.
  • חדר שינה: בחדר השינה יש חשיבות שהאור יהיה רך ולא מסנוור עם אפשרויות עמעום. מומלץ להתקין מנורת קריאה לצד המיטה.
  •  תאורה מעל פינת אוכל:בבחירת גופי תאורת אווירה מעל פינות אוכל, יש לשים לב שלא יהיה סינוור . גופי התאורה צריכים להיות תלויים בגובה הנכון שלא יסתירו את היושבים סביב השולחן.
  • חדר הילדים: חדר הילדים צריך להיות מואר באופן אחיד. בחירת גוף התאורה צריכה להיות מותאמת לסגנון העיצובי בחדר. יש לשלב תאורה לשלוחן כתיבה ותאורת קריאה ליד מיטה.
  •  חדר עבודה: יש להתאים את התאורה בחדר העבודה לצרכי המשתמש. יש צורך בתאורה אחידה עם נורות חוסכות אנרגיה, אשר אינן מחממות את חלל החדר.
  •   מטבח: תאורה למטבח צריכה לספק אור נעים וחזק שישטוף את המטבח  באור שיאפשר עבודה נוחה.

 מוזמנים לקרוא בנוסףתאורת לד