תאורה דקורטיבית

תאורה דקורטיבית – כיום בעידן החדש בו שולטים עיצובים מיוחדים ולא שגרתיים יש לכם את האפשרות לשלוט גם תאורה לד דקורטיבית, גופי התאורה השקועים הם בעלי יתרונות רבים בעבור המעצבים.

בעיצוב חלל  חשיבות גבוהה לתאורה דקורטיבית, כבר ברגע הכניסה למקום, ניתן להרגיש אם המקום מזמין ונעים. האם האפקט העיצובי מורגש כבר בכניסה לחלל המעוצב.

תאורה בחלל משפיעה על הרגשות, על התחושות ועל ההתנהגות שלנו.

תאורה דקורטיבית  משפיעה באופן ישיר על ההתרשמות שלנו מהחלל המעוצב.

הארה משפיעה על רגשות ועל תחושות בהיבט הנפשי ובהיבט הפיזי. אור משפיע על מראה החלל יוצר אווירה ודרמה. כמו כן לתאורה היבט פונקציונלי, הוא משפיע על השהות שלנו בחלל, ומשפיע האם ישי לנו נעים לשהות בחלל, לעבוד בחלל, לאכול בחלל ועוד.

תאורה דקורטיבית נכונה ומחמיאה משפיעה על התחושות.

בשימוש בתאורה דקורטיבית  נכונה ניתן להרגיע  או לעורר, לשמח או לדכא, לשטשט או להבליט.

בתכנון תאורה יש להשתמש בתאורה בצורה מיטבית על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר עבור אותו חלל מעוצב. תכנון נכון של הארה הוא נובע מידע מעמיק בעולם התאורה ומשפיע על החוויה הכוללת בחלל עצמו.

כמות האור הנדרשת בחלל ניתנת לחישוב, אך יחד עם זאת החוויה הרגשית הנובעת מהאור בחלל, אינה משהו מחושב ויש לשלב בין היגע הטכני וכמות האור הנדרשת לחלל לצד הרגש אותו יש למלא בחלל המעוצב. כלומר, לשלב בין התפקוד הפונקציונלי של האור לצד התפקוד האמוציונאלי של המשתמש בחלל. יש לקחת בחשבון את כל הפרמטרים בתכנון תאורת אווירה המשלבת תאורה דקורטיבית .

 

 

 

קרא עוד : תאורת לדתאורה לבית