תאורה לחדר


תאורה לכל חדר – איך מתאימים את התאורה לקונספט העיצוב?

עיצוב תאורה הפך לחלק בלתי נפרד מעולם עיצוב הפנים. בין בחירת פרקט או קרמיקה להתלבטות בין צבע בהיר לכהה, התאורה משפיעה באופן ישיר על האווירה שניצור בכל חדר בבית. השפע שמספקים לנו מעצבים בתחום התאורה וחברות המתמחות בגופי תאורה מעוצבים, מבטיח שלכל חדר ולכל סגנון נוכל למצוא תאורה מושלמת, שתשלב בין פונקציונליות ובין אסתטיקה.

מה הסגנון שלכם?

הדבר הראשון שעליכם לברר כשאתם בוחרים תאורה שתתאים לקונספט העיצובי היא מהו הקונספט שלכם. מהו הסגנון העיצובי שבחרתם לחדר. לצד בחירת פרקט מתאים – כהה או בהיר, עם טקסטורה מיוחדת או חלק ונקי, התאמת צבעי הקירות ובחירת הרהיטים, תצטרכו להבין מהו הקונספט העיצובי של החדר ואיך אתם מכניסים לתוכו גופי תאורה שיתאימו בדיוק לאווירה.

בחדר כפרי, למשל, בו יש רצפת פרקט בגוונים חומים, רהיטים מעץ מלא וגוונים בהירים של ירוק תפוח או תכלת, יתאימו גופי תאורה גדולים עם אור בהיר וטבעי מאד, כזה שמשתלב עם האור שחודר פנימה מהגינה או החצר.

בחדר בעל עיצוב מודרני ומינימליסטי, ישתלבו גופי תאורה בעלי צורה חדה ונקייה, למשל גופי תאורה מלבניים, גופי תאורה מבטון או מנורות פשוטות התלויות על כבל.

בחדר בעל עיצוב רומנטי בניחוח וינטאג', ישתלבו גופי תאורה עם אהילי בד פרחוניים, תחרה או גופי תאורה שקניתם בחנות יד שנייה או כאלו שרק מזכירים את בית סבתא.

בחדר בעל מראה אירופאי צרפתי, עם בחירת פרקט מעץ בהיר ורהיטים צבועים בצביעת ווש בהירה, יתאימו גופי תאורה שמשלבים זכוכית ופרזול, שמחמיאים מאד למראה זה.

לכל סגנון וקונספט אפשר להתאים גופי תאורה שיוצרים מראה הומוגני ואחיד, כזה שניכר שהושקעה בו מחשבה.

להכניס את האור הטבעי מבחוץ פנימה

אחד הדברים הנעימים יותר לעין היא תאורה שמשתלבת לצד התאורה הטבעית המגיעה מבחוץ ולא חוסמת אותה. היום כבר לא משתמשים באור צהוב ומסנוור, שיוצר תחושה מלאכותית, אלא מעדיפים גופי תאורה בעלי אור טבעי.

לצד הקונספט העיצובי חשוב לבחור בגופי תאורה שיאירו בצורה טבעית את החדר ויחמיאו לכל הפריטים. מומלץ לבחור גוף תאורה גדול שיוכל להאיר על הריצוף שבחרתם ועל כל חלל החדר ולצדו להוסיף גופי תאורה שונים שיאירו פינות נקודתיות בתוך החדר.

את כל גופי התאורה האלו כדאי לבחור מתוך מחשבה על מספר החלונות בחדר, איך האור חודר פנימה מבחוץ ואילו אזורים בחדר צריך להאיר בצורה מלאכותית בגלל שלא מגיע אליהם אור טבעי.

מלמעלה עד למטה – תאורה שמתאימה לכל פינה

עיצוב התאורה בכל חדר תלויה אמנם במה שקורה בקו העיניים – הרהיטים, הקירות, פריטי הנוי והחלונות שמהם נשקף אור חזק יותר או פחות.

עם זאת, חשוב להתאים את התאורה גם לריצוף. אם בחרתם רצפת קרמיקה בהירה או הלכתם על בחירת פרקט מעץ כהה – כל אחת מההחלטות האלו ישפיעו על בחירת התאורה בחדר. לכן, קחו אתכם צילום של הרצפה או דוגמת פרקט ובידקו את גופי התאורה שאתם מתלבטים ביניהם, כדי לוודא שיתאימו גם לריצוף של החדר.

קרא עוד: תאורה לבית | תאורת לד