תאורה לבית

לכל תאורה שנציב בבית תהיה השפעה גדולה על האור שמופץ על הריהוט ועל העיצוב הכללי של הבית. גם חשיפה מרובה לאור הטבעי מבחוץ ישפיע על הסגנון העיצוב של הבית, תאורה לבית היא אלמנט חשוב בכל העיצוב והיא מכתיבה לא פעם סגנונות וטון עיצובי בחלל.

כל גוף תאורה בכוחו להבליט או להסתיר מקומות, להקטין חלל או להגדיל חלל ועוד. גופי תאורה מסוגלים לשדרג את החלל שלנו והם לחלוטין חלק בלתי נפרד מהריהוט שאותו אנחנו נציב בחללים השונים בבית. יש גופי תאורה שמיועדים לכל חלל, גופי תאורה חסכוניים וגופי תאורה שמתאימים לגינה ועוד.

תאורת שמכתיבה אווירה

מעבר לצורך באור שמאפשר לנו להתמצא בחלל, יש היום מודעות גדולה לתאורה שהיא אסתטית ולכן הבחירה בתאורה לכל חלל במיוחד כאשר אנחנו מדברים על תאורה לבית מקבלת התייחסות מיוחדת. כל גוף תאורה מסוגל להשרות אווירה כזו או אחרת על החלל, בדיוק כמו בתיאטרון שבעזרת תאורה, מצליחים להעביר תחושות, רגשות וכו'. היום ניתן לעשות פלאים באמצעות תאורה וליצור נישות קטנות ואינטימיות, לפסל אותה במרחב הגדול ולהעביר באמצעותה אווירה אומנותית ויצירתית שנרצה לספק לחלל.

אשליה במרחב

במידה ומעוניינים ליצור חלל שהוא קטן, או להגדיל חלל שהוא מצומצם, ניתן לעשות את זה על ידי תאורה מתאימה. על מנת להגדיל חלל קטן, נמקם תאורה שהיא במרכז החדר שיוצרת תחושה של גובה ומרחב. גם תאורה היקפית תיצור מיד תחושה של חלל רחב וגדול. היום עם כל המודעות  לאיכות הסביבה, ניתן למצוא מגוון של גופי תאורה שהם חסכוניים, מעוצבים וחכמים, כמו לדוג' נורות הled- שהן נחשבות לנורות חסכוניות וירוקות.

תכנון נכון של התאורה בבית

מעצב או מעצבת פנים ממליצים היום להתחשב במראה של החלל שכשבוחרים את הסגנון והצבע של התאורה. במידה והריהוט מסיבי והוא על בסיס עץ מלא, כדאי לשים תאורה בהירה שמאזנת בצבעים בהירים של כתום או צהוב, משטח כהה ידוע כסופג תאורה והבהירים יש להם נטייה להפיץ אור. רצוי גם ליצור איזון בחלל בעזרת התאורה, לחדר צבעוני כדאי לבחור תאורה נקייה בצבע בהיר. בחלל גדול יותר ושהוא ריק יחסית יתאים גוף תאורה גדול יחסית שימשוך את העין ויעניק את הטון הנכון הייחודי לחלל.

קרא עוד: התייעלות אנרגטית