דגשים שיש לקחת בחשבון לפני שהולכים לרכוש תאורה לבית

צריכים לקנות גופי תאורה לבית? רוצים להאיר את חלל הפנים אבל לא יודעים איך לעשות זאת בצורה נכונה? לא מצליחים לזהות את ההבדלים בין האפשרויות הקיימות? בשביל זה הכנו לכם מדריך מקיף

ברכישת תאורה לבית אתם צריכים להביא בחשבון קודם כל את הפונקציונאליות. לפני שתחליטו איזה גוף תאורה הכי מחמיא לצבע של הקירות ומה מתאים לחדר השינה, זכרו שהתאורה אמורה לספק לכם מספיק אור בכל מקום נתון. המשמעות היא שכדאי לשלב בין תאורה טבעית ומלאכותית ובעיקר להבין שיש לא מעט הבדלים בין גופי תאורה שונים. החליטו איזה סוג אור אתם צריכים במטבח, בסלון, בשירותים ובחדרי השינה והאם אתם מעדיפים אור חזק, בינוני, חלש או מתכוונן.

חיסכון בהוצאות בלי להתפשר על איכות האור

עוד דגש שיש לקחת בחשבון לפני שהולכים לרכוש תאורה לבית קשור לחיסכון בהוצאות. החיסכון מתבטא בחשבון החשמל החודשי שלכם, אך הוא לא אמור לבוא על חשבון איכות האור ואיכות החיים. בחרו גופי תאורה שניתן להתאים עבורם נורות חסכוניות ואל תתביישו לשאול את המוכר בחנות לאיזה מוצרים יש את הכי הרבה שעות אור.

מה צבע האור המועדף עליכם?

עוד לפני שתגיעו לחנות תצטרכו להכין את שיעורי הבית ולערוך התייעצות משפחתית לגבי סוג האור המועדף על כל אחד. גוון אור צהוב מדמה את אור השמש הטבעי והוא מתאים לחללים גדולים כמו סלון ומטבח, לעומת תאורה לבית לבנה שנותנת אווירה משרדית ולכן מתאימה לחדר עבודה. עם זאת, נורות הלוגן יעניקו תאורה חמה ומחמיאה שתהיה מושלמת לחדרי הילדים והאורחים.

תכנון תאורה לפי מיקומים, אור השמש והתקציב

תכנון נכון של התאורה מתייחס למידות הבית ולכל האלמנטים שמשפיעים בסופו של דבר על התוצאה הסופית. אלו למשל הדגשים העיקריים שיעזרו לכם לבחור את גוף התאורה המתאים ביותר:

א. מיקומים בחלל הפנים – תכננו תאורה לפי הבדלים במיקומים. שימו לב לאווירה השונה שנוצרת כתוצאה מגופי תאורה בתקרה, בקיר, בפס של ספוטים ובמנורה עומדת. במידה ואתם לא מצליחים לזהות את ההבדלים, היכנסו לאתרי האינטרנט ונסו לשאוב השראה מקטלוג עיצובים ודוגמאות.

ב. תאורה טבעית – התאורה הטבעית היא המחמיאה ביותר לחלל הפנים שלכם. זהו אור אקולוגי שחוסך לכם בהוצאות, לכן אף גוף תאורה שתבחרו לא אמור להסתיר את החלון.

ג. מסגרת תקציב – אל תתייחסו רק לתג המחיר של גופי תאורה והשוו ביניהם לפי המוניטין של היצרן, זמינות חלקי החילוף ותקופת האחריות. נסו להחליט על מסגרת התקציב לפני שתגיעו לחנות, כדי שלא תתבלבלו בגלל ההיצע.

השקעה של מספר ימים בודדים אמורה להספיק לכם כדי לבחור גופי תאורה לבית החדש. זכרו שזה מתבצע רק אחת לכמה שנים, אז מדובר בניצול יעיל של הזמן והאנרגיות.

למידע נוסף בנושא :תאורת לד | תאורת לד למטבח